Naturalne dezodoranty Earth SaltNaturalne dezodoranty

Naturalne dezodoranty na bazie ałunu są szczególnie cenione przez świadomego konsumenta, który poszukuje naturalnych i bezpiecznych rozwiązań. Marka Earth Salt to naturalne dezodoranty na bazie ałunu, które są doskonałą alternatywą dla popularnych dezodorantów oraz antyperspirantów, których wpływ na nasze zdrowie jest w dalszym ciągu badany.

Dużą część odbiorców stanowią osoby, które miały styczność z chorobami nowotworowymi. Dzieje się tak, ponieważ naturalne produkty polecane są przez lekarzy oraz ośrodki onkologiczne.

Naturalne Dezodoranty
Firma Sense and Body, która jest producentem Earth Salt rozpoczęła współpracę z Fundacją Rak’n’Roll – Wygraj życie, dzięki czemu wspiera działalność Fundacji, przekazując 1% ze sprzedaży produktów marki Earth Salt.

Właściwości ałunu – naturalnego dezodorantu

 • działa antyseptycznie i antybakteryjnie
 • blokuje rozwój bakterii na skórze powodujących przykry zapach
 • nie zatyka porów, dzięki czemu toksyny nadal mogą być usuwane z organizmu
 • jest w 100% naturalny, bezpieczny dla skóry i bezzapachowy
 • nie powoduje ciemnych przebarwień na skórze
 • nie pozostawia śladów na ubraniu
 • nie uczula, nie podrażnia

 

Dostępne w

Dziś, kiedy konsumenci są bardziej świadomi swoich wyborów i zakupów, produkty najbardziej naturalne i nieszkodliwe są wybierane przez nich najczęściej.
Do kosmetyków dodawane jest coraz więcej chemii, która negatywnie wpływa na zdrowie człowieka i może rodzić mnóstwo groźnych, a czasem i śmiertelnych, chorób. Warto jest więc czytać etykiety i wykluczyć ze swojego życia te, które są szkodliwe.

Dezodoranty naturalne – czy powinniśmy się ich bać?

Zdania na ten temat są podzielone. Jednak większość twierdzi, że dezodoranty i antyperspiranty są dla nas groźne ze względu, chociażby, na parabeny wnikające wgłąb naszej skóry i wchodzące w szkodliwe reakcje z naszym DNA. Szkodliwe są również ze względu na blokowanie termoreguracji, a tym samym usuwania toksyn z organizmu.
Wiele wątpliwości budzi również aluminium zawarte w dezodorantach, które, w wielu przypadkach, przyczynia się w dużym stopniu do raka piersi.

Dezodorant naturalny na bazie ałunu – inwestycja w zdrowie

Dezodoranty na bazie ałunu są szczególnie cenione przez świadomego konsumenta, który poszukuje naturalnych i bezpiecznych rozwiązań.
Earth Salt to alternatywa dla popularnych dezodorantów oraz antyperspirantów, których wpływ na nasze zdrowie, jest w dalszym ciągu badany, lecz wiadomo, że zdrowy nie jest. Dużą część odbiorców stanowią również osoby, które miały styczność z chorobami onkologicznymi. Dzieje się tak, ponieważ naturalne produkty tego typu polecane są przez lekarzy oraz ośrodki onkologiczne m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Dobroczynne właściwości ałunu

Ałun jest naturalnym kryształem występującym w różnych miejscach Ziemi słynącym głównie ze swoich właściwości antyseptycznych. Nie ma zapachu i składa się z soli potasu i aluminium, które występują w przyrodzie. Sole nie wnikają w skórę, lecz na niej pozostają, co jest dużo bezpieczniejsze.
Pierwsze wzmianki o stosowaniu ałunu jako naturalnej ochrony przed nieprzyjemnym zapachem potu można znaleźć w starożytnych Chinach i Egipcie. Był szeroko stosowany również przez antycznych Greków i Rzymian. W starożytnym Rzymie rozpowszechniono ałun potasowy zarówno, jako dezodorant, jak i kryształ leczniczy.

Zalety ałunu:

 • działa antyseptycznie i hipoalergicznie
 • blokuje rozwój bakterii na skórze powodujących przykry zapach
 • pozostawia pory otwarte, dzięki czemu toksyny nadal mogą być usuwane z organizmu
 • jest w 100% naturalny, bezpieczny dla skóry i bezzapachowy
 • to doskonała alternatywa dla klasycznych dezodorantów i antyperspirantów, których sposób działania bywa dyskusyjny

Bądźmy świadomi, nie dajmy się szkodliwym składnikom, wybierajmy produkty naturalne i sprawdzone!

Zobacz także: japońskie kosmetyki.

Dostępne w

NATURA_logo_zielone    Carrefour_logo

Zapisz